top of page

Aranżacja sklepów – trendy 2018 część 1

Handel detaliczny wcale nie umiera ???? przechodzi metamorfozę!

Historia już kilkukrotnie pokazała zmiany, jakie zachodziły w retailu. Ostatnią tak ogromną transformację w tym segmencie spowodował boom branży reklamowej w latach siedemdziesiątych. Aktualnie jesteśmy świadkami całkowitej zmiany pojęcia handlu detalicznego. Dotąd słowo SKLEP, oznaczało miejsce gdzie kupowaliśmy produkty, teraz to stan w którym doświadczamy marki. Deloitte w niedawnym badaniu dowiódł, iż konsumpcja „doświadczeń” wyprzedziła konsumpcję „towarów”.


Księgarnia Square One YP Books (Incheon – South Korea) doskonale odnalazła się w nowej rzeczywistości. Profesjonalna aranżacja wnętrza została przewidziana tak, by zapewniać przyjemność przebywania w nim poprzez stymulację zmysłową. Kompleksowy projekt powierzchni komercyjnej zakłada zasadę stworzenia miejsca przytulnego i kameralnego a jednocześnie nowoczesnego i wielopłaszczyznowego. Pomieszczenia ekspozycyjne rozplanowano z zachowaniem swobodnego dostępu do produktu oraz komfortową przestrzenią do zapoznania się z nim. W widocznych miejscach rozmieszczono designerskie wyspy handlowe, mające zwrócić uwagę na wybrany towar.A jak już jesteśmy przy księgarni, to zobaczcie jeszcze to. Zhongshuge bookstore w Chinach. Inspiracje wijącymi się bambusowymi pędami będące bazą do aranżacji podłogi jak i sufitu tworzą doskonałą przestrzeń do zatopienia się w lekturze.


Inną bardzo dostrzegalną tendencją w projektowaniu przestrzeni usługowej w 2018r. jest wykorzystanie motywu bujnej roślinności. Myślą przewodnią koncepcji jest instynktowna potrzeba kontaktu człowieka ze środowiskiem naturalnym. W wyposażeniu sklepowym dominują naturalne kolory lasu. Aranżacje salonów sprzedaży przenoszą klienta do zielonej, rajskiej oazy z dala od miejskiego zgiełku.


Firma My Feet, w punkcie sprzedaży w Dżakarcie, wykorzystała aktualny trend by podkreślić politykę marki, którą jest pielęgnacja stóp. Adaptacja wnętrza lokalu do konceptu stworzenia iluzorycznej przyjemności obcowania boso z przyrodą okazała się sukcesem. Aranżację powierzchni sklepowej oparto na idei wykorzystania powierzchni całych ścian do przedstawienia środowiska naturalnego. Pierwszą pokryto gęstą roślinnością w kolorze soczystej zieleni. Drugą połączono z sufitem zamykając oryginalnie przestrzeń drewnianą, ażurową konstrukcją.

Salon Self + zlokalizowany jednej z najbardziej artystycznych dzielnic w Rio de Janeiro, wykorzystał motywy florystyczne by ocieplić wizerunek. Kompleksowy projekt sklepu oparto na koncepcji częstych zmian aranżacji wnętrza lokalu. Uzyskano cel dzięki systemowi prostych, modułowych, mebli sklepowych. Duża ilość kwiatów w kolorowych donicach nadały miejscu charakteru błogiej enklawy spokoju i relaksu.


Lumberjack, firma o ugruntowanej pozycji rynkowej od 73 lat, w swojej koncepcji visual merchandisingu połączyła dwie połówki niezbędne do istnienia handlu detalicznego – człowieka i produkt. Projekt aranżacji wnętrza punktów sprzedaży oparto na przekazie wspólnej ewolucji środowiska naturalnego i technologii.


Kommentare


bottom of page