top of page

Wyspy i stoiska handlowe, jako mała przestrzeń z dużym potencjałemDodatkowa przestrzeń handlowa to rzecz jasna zysk. Dlatego tak dobrze zostało przyjęte wykorzystanie wysp i stoisk handlowych. Jest to doskonałe rozwiązanie jednocześnie dla właścicieli galerii handlowych, jak i dla samych przedsiębiorców. Drzemie w nich ogromny potencjał, a możliwości zagospodarowania tych niewielkich przestrzeni zapewniają wszelkie udogodnienia i zabezpieczenia.

Streszczenie:

  • Korzyści płynące z wykorzystania wyspy handlowych

  • Wyspa jako idealne miejsce dla produktów małogabarytowych

  • Wyspy handlowe i stoiska w roli ambasadorów dużych marek

  • Dobrze przemyślany projekt kluczem do zadowolenia

Korzyści płynące z idealnej wyspy handlowej

Wyspa handlowa musi przyciągać wzrok i zachęcać do skorzystania z jej dobrodziejstw. Nienależnie od tego, jakie produkty można w niej znaleźć, ważna jest jej funkcjonalność zarówno dla klienta, jak i dla przedsiębiorcy, czy obsługi takiego stanowiska.

Korzyścią z jej posiadania jest przede wszystkim większa dowolność w jej ulokowaniu. Nie ma lepszego miejsca, niż środek traktu w centrum handlowym. Klienci nie muszą zbaczać z obranej ścieżki, ponieważ mają w zasięgu wzroku cały asortyment. Odpowiednio przejrzyste witryny uwidocznią produkty umożliwiając kupującym swobodny wybór towarów, które jednocześnie są chronione przed kradzieżą.

Nie bez znaczenia są także koszty utrzymania wyspy handlowej. Są znacznie niższe, niż w przypadku wynajmu dużego pomieszczenia sklepowego w galerii handlowej. Odchodzą także wydatki związane z zakupem pełnego wyposażenia.

A co ważne, oszczędności zaczynają się już na etapie procesu produkcji, a co za tym idzie, początkowy wkład kapitału także jest niższy, niż w przypadku zaaranżowania powierzchni sklepowej.

Produkty małogabarytowe w dużych gablotach

Bez wątpienia, wyspy handlowe są doskonałą opcją dla producentów i dystrybutorów niewielkich produktów. Dzięki przemyślanemu sposobowi prezentowania klientom produktów w dużych gablotach, sprzedawca jest w stanie wyeksponować produkty i sprawić, że będą dla klienta lepiej widoczne, ale jednocześnie odpowiednio zabezpieczone przed kradzieżą.

Dla przykładu – doskonałym asortymentem będzie:

  • biżuteria i zegarki,

  • kosmetyki,

  • rękodzieła,

  • wyroby tytoniowe i akcesoria do jego użytkowania,

  • upominki,

  • torebki i galanteria.

Dzięki zastosowaniu przemyślanych i nowatorskich rozwiązań można wyeksponować odpowiednio produkty przy jednoczesnym utrzymaniu porządku i swoistego minimalizmu na stoisku, bez efektu zagracenia i przeładowania.


Ambasador dużych marek

Duże marki również mogą odnaleźć wiele pozytywów w zastosowaniu wysp handlowych. Najczęściej spotykane są oczywiście wyspy oferujące produkty spożywcze, pieczywo, kanapki, kawę, soki. Zwykle są oddziałami większych sieci, jednak oczywiście nie tylko. Duże marki, stawiając na wyspy handlowe, mogą sobie w ten sposób stworzyć swoistego ambasadora. Każda firma bowiem posiada kilka lub kilkanaście bestsellerów, które z powodzeniem można wyeksponować na stoiskach handlowych docierając w ten sposób do jeszcze większej liczby klientów.


Nie ważna jest wielkość – liczy się potencjał

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobry projekt. Nie warto decydować się na jego elementy w pośpiechu i bez dobrej analizy potrzeb. Przede wszystkim ważne jest to, czego oczekuje przedsiębiorca od swojego kawałka podłogi oraz to, czy mamy do czynienia z liftingiem istniejącej już wyspy, czy też zaczynamy od zera. Każde stoisko i wyspa potrzebują odświeżenia co jakiś czas, aby klient otrzymywał bodźce świadczące o zmianach, podążaniu za trendami, nowymi pomysłami. Zatem przez wygląd z zewnątrz oceniają to, co wewnątrz. I mają rację, ponieważ jeśli stoisko nie przyciągnie wzroku – nie wzbudzi zainteresowania i nie wygeneruje zysku.


Jako firma Boxinterior, zajmujemy się zarówno nowymi projektami, jak i liftingujemy te już istniejące. Wiedząc czego oczekuje klient, jakie są jego produkty, oraz jakich udogodnień zarówno dla klienta, jak i dla sprzedawcy poszukuje, będziemy mogli zbudować rozwiązanie, które spełni te oczekiwania.


Pracując nad projektem należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę nie tylko kolory czy design (choć oczywiście nowoczesny wygląd jest kluczem do przyciągnięcia klienta), ale przede wszystkim funkcjonalność oraz wyeksponowanie produktów sprzedażowych tak, aby mieć na względzie np. wygodę sprzątania, możliwość magazynowania niewielkich ilości produktów tam, gdzie będzie to niewidoczne dla klienta, zabezpieczenia przed kradzieżą.

Comentarios


bottom of page